KURUMSAL

KURUMSAL

Icenet Telekom Hizmetleri A.Ş, uydu iletişim hizmetleri, kablolu, kablosuz ve uydudan internet hizmetleri, video ve veri iletimi hizmetleri sunmakta olup söz konusu hizmetleri sunabilmesi için Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirilmiştir.
Uydu internet hizmetlerini, bayisi olduğu Eutelsat, Avanti ve Telenor şirketleri standart internet paketleri ile sunmakta, ayrıca müşteri ihtiyaçlarına göre, özel dedike internet kapasitesi çözümleri de sunmaktadır.
Yurtdışında şubesi, şantiyesi, uzak bağlantı ofisi veya benzer ihtiyaçları bulunan şirketler için noktadan noktaya, bir noktadan çok noktaya veya çok noktadan çok noktaya bağlantılar kurabilmektedir. Söz konusu hizmetler, MPLS VPN olabildiği gibi, sıradan internet hizmeti sağlamak şeklinde de olabilmektedir. Sözkonusu hizmetler için yukarıda verilen uydulara ilave olarak, Turksat ve Intelsat uyduları, kapsama alanı ve fiyat avantajı göz önünde bulundurularak kullanılabilmektedir.
Şirketimiz, Kablosuz internet hizmetlerimiz Şanlı Urfa ilinde başlamış olup, hali hazırda altyapı çalışmalarını yaptığımız diğer illerde, çok yakında hizmet başlatmayı hedeflemektedir.
Yolcu gemileri, Nakliye gemileri, açık denizlerde avlanan balıkçı gemileri ve hatta açık denizlere çıkabilen yatlar gibi deniz yüzerleri için, kesintisiz bir internet erişimi sahibi olmak, artık hayati bir ihtiyaçtır. Ülkemiz ve çevremizdeki ülkelerin benzer deniz yüzerlerinin söz konusu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, bayisi olduğu Telenor şirketine ait Thor 7 uydusu üzerinden, Akdenizin tamamı, ege denizi, Karadeniz, Hazar Denizi, Kızıl deniz, Iran körfezi, Norveç Denizi, Baltık Denizi Kuzey Denizinde kesintisiz hizmet sunmaktadır.